Masz pytania, skontaktuj się z nami:

Leasing

Wykorzystaj energię prosto ze słońca i obniż koszty operacyjne swojej firmy razem z MR Energy!
Inwestycja w instalację fotowoltaiczną dla przedsiębiorcy, nie musi wiązać się z koniecznością wyłożenia dużej sumy pieniędzy. Coraz częściej wybieranym rozwiązaniem przez przedsiębiorców jest oferta leasingowa fotowoltaiki.

Jak zapewnić sobie oszczędności w firmie
Odpowiednie dobrana i zaprojektowana instalacja fotowoltaiczna może przynosić Twojej firmie wysokie oszczędności na rachunkach za prąd, które przewyższają kwotę spłacanej raty leasingu! W większości przypadków przedsiębiorca nie odczuwa różnicy i wyższych kosztów, związanych ze spłacaniem leasingu, ponieważ wysokość raty często nie przewyższa miesięcznych opłat za prąd. Dodatkowym atutem tej opcji finansowania, jest fakt, że rata leasingu może zostać wrzucona do kosztów działalności gospodarczej, dzięki czemu przedsiębiorca zapłaci niższe podatki

Jaki jest czas spłaty inwestycji?

Doradcy energetyczni MR Energy dokładają wszelkich starań, aby instalacja była jak najbardziej wydajna, a okres spłaty – jak najkrótszy. Kluczowym elementem jest odpowiedni dobór mocy instalacji PV zgodnie z zapotrzebowaniem energetycznym przedsiębiorstwa.

Zoptymalizowana instalacja w ciągu kilku lat będzie się spłacać sama, bez angażowania środków finansowych przedsiębiorstwa. Łatwo obliczyć, że w przeciągu najbliższych 20-25 lat, instalacja dostarczy energię elektryczną niemal za darmo!

Santander Leasing – fotowoltaika w MR Energy

Mimo, iż Santander Leasing fotowoltaiki został wprowadzony stosunkowo niedawno, oferta stanowi dużą konkurencję dla pozostałych leasingodawców, oferując korzystne warunki.

Do najważniejszych aspektów oferty Santander Leasing, należą:
  • okres finansowania inwestycji w Santander Leasing wynosi od 12 do 72 miesięcy (do 6 lat)
  • dostępny jest zarówno tradycyjny leasing (operacyjny lub finansowy), jak i pożyczka leasingowa
  • środki mogą pokryć maksymalnie do 90% wartości instalacji, bez względu na miejsce montażu
  • oferta może objąć instalację o mocy od 10 do 50 kW, której wartość nie przekracza od 15 do 300 tys. zł. netto

Dodatkowo, w leasingu fotowoltaiki Santander Leasing istnieje możliwość ubezpieczenia mienia oraz skorzystania z tzw. Bezpiecznej raty, czyli ubezpieczenia gwarantującego spłatę rat leasingu w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń.

Zalety leasingu dla przedsiębiorstwa:

  • Bez lokowania własnych kosztów, możemy od razu zacząć oszczędzać – Przy proponowanym leasingu przedsiębiorca nie musi zysków z inwestycji odkładać w czasie. Dodatkowo nie jest konieczne też korzystnie w całości z kapitału własnego, dzięki  czemu firma zagwarantuje sobie większą płynność finansową.
  • Balans między zyskami, a kosztami – Dzięki fotowoltaice oszczędności generują się na bieżąco. Takie rozwiązanie pozwala na częściowe lub niemal całościowe pokrycie kosztów związanych z ratą leasingową. Mówiąc krótko, instalacja fotowoltaiczna sama się spłaca, a przedsiębiorstwo nie doświadcza dodatkowego obciążenia finansowego.
  • Obniżenie podatku – Przedsiębiorca decydując się na leasing na fotowoltaikę sam zmniejsza sobie obciążenia podatkowe. W przypadku leasingu operacyjnego odliczeniu podlega opłata wstępna, a także część kapitałowa i odsetkowa raty.
  • Bez wpływu na zdolność kredytową – Operacyjny leasing na panele fotowoltaiczne nie pojawia się w bilansie leasingobiorcy. W przeciwieństwie do kredytu nie ma wpływu na zdolność kredytową i nie zwiększa zadłużenia.
  • Minimum formalności – Ogromną zaletą leasingu jest minimum formalności związanych z uzyskaniem środków. Wniosek i świadczenie majątkowe w większości przypadków na przyznanie leasingu na fotowoltaikę o wartości 250 tys. zł w procedurze uproszczonej wystarczy.
  • Bez zabezpieczeń – Zaletą leasingu na fotowoltaikę jest również to, że nie wymaga on przypisywania żadnych zabezpieczeń. Leasingodawca jest właścicielem urządzeń do momentu uregulowania należności.

Dlaczego Polacy inwestują w instalacje Fotowoltaiczne

Dzięki odnawialnym źródłom energii, nie dość że dbamy o środowisko, to również zasilamy domowy budżet wynikających z nich oszczędnościami.

Obniżenie rachunków za prąd o
nawet 95%  

Inwestując w takie rozwiązanie korzystamy z dobra natury jakim jest słońce. Systemy fotowoltaiczne energię słoneczną przetwarzają w energię elektryczną, dzięki czemu produkujemy darmowy prąd. Wszystko to przekłada się na ogromne oszczędności na rachunkach za energię.

Zyskujesz niezależność
energetyczną 

Instalacje fotowoltaiczne pozwalają nie tylko na niezależność, ale również na samodzielność i samowystarczalność z własnej elektrowni słonecznej. Dodatkowo taka inwestycja służy dekady, dlatego też wolność energetyczna będzie z nami wiele lat.

Wygodna forma
rozliczania 

Będąc prosumentem musimy rozliczać się z energii z fotowoltaiki z zakładem energetycznym. Jednak nasz kraj przewiduje system opustów, dzięki którym nadmiar wyprodukowanej energii możemy odebrać zimą lub w nocy. Wszystko przebiega bezgotówkowo i w wygodnej formie dla właściciela paneli.

Zamów konsultacje ze specjalistą

Zachęcamy do kontaktu, odpowiemy na każde Wasze pytanie. Doradzimy, podpowiemy najkorzystniejsze rozwiązanie właśnie dla Ciebie. Wypełnij pole poniżej - z pewnością oddzwonimy.