Masz pytania, skontaktuj się z nami:

Serwis i przegląd instalacji fotowoltaicznych

Instalacje fotowoltaiczne wykazują się niską awaryjnością oraz niemalże bezobsługowym działaniem. Jednakże zdarza się, że w niektórych przypadkach niezbędne jest wykonanie serwisu gwarancyjnego. Sam fakt, że sama inwestycja może działać nawet ponad 30 lat, powoduje, że producenci zapewniają długie okresy gwarancyjne na swój produkt. Jednakże zaleca się wykonanie przeglądu/serwisu instalacji fotowoltaicznej, aby upewnić się, że elektrownia słoneczna działa z najwyższą wydajnością oraz czy nie wystąpiły ewentualne błędy produkcyjne.

 

Jak wygląda serwis/ przegląd instalacji fotowoltaicznej w MR Energy?

Co powinien zawierać prawidłowo wykonany przegląd instalacji fotowoltaicznej, aby mieć pewność, że inwestycja pracuje jak należy? Jakie elementy są ważne podczas przeglądów i nie powinny wzbudzać naszych podejrzeń. Serwis wykonywany jest przez odpowiednio wykwalifikowanych i profesjonalnych serwisantów, podczas którego wykonywane są następujące czynności:

 • Kontrola wizualna – sprawdzony zostaje stan ogólny modułów fotowoltaicznych, jak również stabilność konstrukcji, stanu mocowań
 • Szczegółowe sprawdzenie pracy inwertera, który jest jedną z najważniejszych części całej instalacji,
 • Sprawdzenie zabezpieczenia antykorozyjnego
 • Czyszczenie modułów fotowoltaicznych (jeśli jest konieczne) – wykonywane tylko  w wyjątkowych sytuacjach, które nie zostały usunięte przez deszcz.
 • Badanie za pomocą kamery termowizyjnej – dzięki czemu wykrywane są mikrouszkodzenia, przyczyniające się do powstawania tzw. gorących punktów i szeregu innych uszkodzeń.
 • Sprawdzenie zabezpieczeń – aby zapewnić pełne bezpieczeństwo naszym Klientom, oprócz zabezpieczeń narażonych na korodowanie, sprawdzane są również inne zabezpieczenia, aby instalacja działała w pełni sprawnie.
 • Zmierzenie parametrów elektrycznych – jeden z najważniejszych elementów przeglądu, pozwalający na wykrycie ewentualnych ubytków w generowaniu energii.
 • Kontrola przewodów AC oraz DC.

Kiedy warto wykonać serwis instalacji fotowoltaicznej?

Jednym z najczęstszych powodów wykonywania serwisu instalacji fotowoltaicznej jest jej awaria, co zdarza się stosunkowo rzadko, gdyż większość instalacji działa bezawaryjnie. Jeśli jednak dojdzie do uszkodzenia jakiegokolwiek elementu instalacji lub zaobserwujemy spadek mocy i jej skuteczność osłabnie, należy jak najszybciej przeprowadzić prace serwisowe. Do serwisanta należy się zgłosić, gdy:

 • inwerter zaczął głośniej pracować – prawidłowo zamontowany i umiejscowiony we właściwym miejscu inwerter pracuje cicho, nie przeszkadzając mieszkańcom domu w codziennym życiu.
 • zauważalne są pęknięcia lub rysy na modułach fotowoltaicznych – powierzchnia wysokiej jakości modułów fotowoltaicznych jest pozbawiona wszelkich defektów, dlatego w razie pojawienia się ww. uszkodzeń należy wezwać serwis, gdyż może to wpłynąć na efektywność pracy całej instalacji.
 • zanotowano spadek mocy instalacji lub wzrost rachunków – w takiej sytuacji przyczyn wystąpienia nieprawidłowości może być wiele, dlatego w warto skorzystać z pomocy profesjonalistów.

 

Regularne wykonywanie serwisu instalacji fotowoltaicznych ma na celu utrzymanie ich w możliwie najlepszym stanie, co gwarantuje najwyższą wydajność i efektywność na długie lata. Jest to także gwarancja bezpieczeństwa i komfortu właścicieli domowej elektrowni słonecznej.

 

Gwarancja jakości

Najczęściej gwarancją obejmowane są tylko panele fotowoltaiczne, która oferuje producent komponentów. A co z falownikiem centralnym, mikroinwerterami czy konstrukcją?

W MR Energy istnieje możliwość przedłużenia gwarancji na wszystkie elementy. Statystycznie 93% ewentualnych wad produkcyjnych instalacji pojawia się w pierwszych 5-ciu latach od montażu.

Priorytetem naszej działalności jest stawianie na najwyższa jakość, zaczynając od wyboru specjalnych śrub montażowych a kończąc na przewodach zabezpieczających. Każdy montaż kończy się przeprowadzeniem odbioru przez wykwalifikowanego specjalistę z uprawnieniami SEP i UDT . Wszystko w trosce o Wasze bezpieczeństwo i pewność, ze instalacja będzie działała z najwyższa wydajnością przez następne minimum 30 lat!

Chcesz mieć pewność i poczucie bezpieczeństwa, że Twoja elektrownia słoneczna będzie działa bez zarzutów, przez naprawdę długi czas? Zatem postaw na jakość i wybierz MR Energy!

Dlaczego Polacy inwestują w instalacje Fotowoltaiczne

Dzięki odnawialnym źródłom energii, nie dość że dbamy o środowisko, to również zasilamy domowy budżet wynikających z nich oszczędnościami.

Obniżenie rachunków za prąd o
nawet 95%  

Inwestując w takie rozwiązanie korzystamy z dobra natury jakim jest słońce. Systemy fotowoltaiczne energię słoneczną przetwarzają w energię elektryczną, dzięki czemu produkujemy darmowy prąd. Wszystko to przekłada się na ogromne oszczędności na rachunkach za energię.

Zyskujesz niezależność
energetyczną 

Instalacje fotowoltaiczne pozwalają nie tylko na niezależność, ale również na samodzielność i samowystarczalność z własnej elektrowni słonecznej. Dodatkowo taka inwestycja służy dekady, dlatego też wolność energetyczna będzie z nami wiele lat.

Wygodna forma
rozliczania 

Będąc prosumentem musimy rozliczać się z energii z fotowoltaiki z zakładem energetycznym. Jednak nasz kraj przewiduje system opustów, dzięki którym nadmiar wyprodukowanej energii możemy odebrać zimą lub w nocy. Wszystko przebiega bezgotówkowo i w wygodnej formie dla właściciela paneli.

Zamów konsultacje ze specjalistą

Zachęcamy do kontaktu, odpowiemy na każde Wasze pytanie. Doradzimy, podpowiemy najkorzystniejsze rozwiązanie właśnie dla Ciebie. Wypełnij pole poniżej - z pewnością oddzwonimy.